Start / Galeria PORADY Nagrobki Nagrobki gotowe czy pomniki na zamówienie? Które rozwiązanie wybrać?
Nagrobki gotowe czy pomniki na zamówienie? Które rozwiązanie wybrać?

Nagrobki granitowe gotowe

Zakłady kamieniarskie oferują pomniki nagrobne z różnego rodzaju granitu i w różnych modelach. W danym regionie modne są dane modele i dane kolory granitu dlatego zakłady kamieniarskie produkują pewne stałe powtarzające się pomniki nagrobne na zapas i oferują ich sprzedaż jak i sprzedaż z montażem. Cała procedura sprowadza się do wykonania napisów jak i montażu.

Zdjęcia nagrobków granitowych.Zdjęcie nagrobka, pomnika z granitu.Zdjęcie ekspozycji nagrobków, pomników granitowych.Zdjęcie nagrobka na zamówienie.

Rynek jest również nasycony modelami polskimi nagrobków, które wyprodukowane są w Chinach czy Indiach. Jakość tych pomników niczym nie odbiega od krajowych a zastosowany granit jak i grubości poszczególnych elementów niczym nie różnią się od tych oferowanych przez polskie zakłady kamieniarskie. Modele oraz wymiary są dokładnie takie jakie są w danym regionie przyjęte przez tradycje. Jedyną różnicą jest bardzo atrakcyjna cena z uwagi na niższe niż w Polsce ceny siły roboczej oraz kosztów produkcji. Wśród popularnych granitów stosowanych na nagrobki gotowe na szczególną uwagę zasługują:

- grey pearl - biały piękny - g603 - jest to jasny odcień granitu stosowanego na pomniki z granitu o podobnych właściwościach i nasiąkliwości jak krajowy granit strzegomski i strzeliński. Jest to pewna określona jakość za określoną cenę. Jest to jeden z najbardziej popularnych granitów stosowanych do produkcji nagrobków.

- brązowy królewski - g664 - granit o lekkim odcieniu brązu stosowany do wytwarzania nagrobków jak i innych elementów budowlanych, takich jak płytki, schody blaty czy parapety z granitu.

- różowy królewski - g635 lub g636 - jeden z najbardziej popularnych granitów w kamieniarstwie nagrobkowym, gdzie za rozsądna cenę można zyskać bardzo ciekawy odcień granitu. Ten granit również stosowany jest w kamieniarstwie budowlanym.

- tan brown - jest to granit pochodzenia indyjskiego o bardzo ładnym i ciemnym odcieniu brązu. Bardzo popularny granit na pomniki granitowe jak i na parapety.

- impala night - g654 - granit azjatycki o lekkim odcieniu czarnego przechodzący w ciemny szary - na pierwszy rzut oka: ciemny grafit. Również ten granit jest bardzo popularny i stosowany zarówno w kamieniarstwie na nagrobki jak i elementy budowlane.

Większość zakładów kamieniarskich korzysta z importu gotowych nagrobków z granitu bezpośrednio z Chin czy Indii, ponieważ przy tej samej jakości mamy nieporównywalnie niższe ceny na te wyroby w porównaniu z produkcją w Polsce przy zastosowaniu tego samego granitu. Szereg korzyści przemawia za ofertą nagrobków gotowych a do najważniejszych należą:

- bardzo dobra cena pomników z granitu,

- szybka realizacja, ponieważ kupujemy gotowy wyrób,

- możliwość wybrania konkretnego nagrobka z ekspozycji bez późniejszych niespodzianek natury kamienia, ponieważ widzimy konkretny nagrobek, który kupujemy.


Nagrobki z granitu na wymiar lub na zamówienie

Dla bardziej wymagających Klientów zakłady kamieniarskie oferują pomniki granitowe na wymiar i pod konkretne zamówienie. W kamieniarstwie nagrobkowym praktycznie wszystko można zrealizować - o ile właściwości mechaniczne granitu na to pozwolą. Dlatego wybierając opcję zamówienia nagrobka z granitu pod konkretnego zamówienie mamy całą paletę możliwości wyboru, zarówno modelu, jak i koloru, jak i wielu innych elementów takich jak rodzaje wykończeń czy forma obróbki tablicy napisowej. W tym miejscu należy nadmienić, że surowiec granitowy wykorzystywany do wytworzenia nagrobków na wymiar zazwyczaj również pochodzi z tych samych regionów świata co granit z nagrobków gotowych. Hipokryzją jest fakt, iż niektóre zakłady kamieniarskie wyrażają niepochlebne opinie na temat granitu pochodzenia azjatyckiego jak i indyjskiego a produkują dokładnie z tego samego kamienia. Wynika to oczywiście z tego, że gotowe nagrobki są o wiele tańsze niż nagrobki produkowane w naszym kraju czy Europie, mimo użytego tego samego granitu do ich wytworzenia. Siła robocza oraz koszty produkcji w Polsce są znacznie wyższe niż w Chinach czy Indiach i stąd wynika różnica cenowa. Jeśli chodzi o sam kamień to czy jest to produkt gotowy czy na zamówienie, nie zmienia to właściwości fizycznych użytego granitu na nagrobki. Kamień jest surowcem naturalnym i pewne różnice odcienia zawsze w nim będą. Nie znajdziemy dwóch identycznych elementów granitu mimo stosowanej tej samej nazwy, dlatego wybierając nagrobek gotowy z placu wiemy co bierzemy i jaki konkretny model będziemy mieli.

Zdjęcie nagrobka pomnika na zamówienie.Photo tombstone Poland.Photos tombstones Poland, Europe.Zdjęcie pomnika nagrobka na zamówienie.

Pamiętajmy również, że każdy kamień naturalny ma określoną nasiąkliwość i aby ją jak najbardziej zminimalizować wymaga on regularnej impregnacji. Zaleca się impregnację kamienia jeden raz na ok. 6 miesięcy.

Należy również pamiętać, że różnice kolorystyczne oraz naturalne przebarwienia kamienia w wyniku nasiąkliwości i usytuowania nagrobka nie są podstawą reklamacji, a jedynie dodają uroku naturze granitu, czy marmuru.

Reasumując wybierając nagrobek najlepiej mieć możliwość wyboru zarówno spośród pomników gotowych jak i nagrobków na wymiar. Dobre zakłady kamieniarskie dają taki wybór Klientowi w zakresie swojej oferty.


Gotowe nagrobki znajdziesz tutaj: Nagrobki granitowe, pominiki z granitu.

Przykładowe realizacje nagrobków gowtowych jak i nagrobków na wymiar znajdziesz tutaj: Galeria nagrobków.

Masz pytania odnośnie konkretnego nagrobka, napisz do nas:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 

 

NOWY PUNKT
Zakład Kamieniarski PPHU Sati
Kamieniarstwo, Granit, Marmur
46-073 Wrzoski, k. Opola,
ul. Wrocławska 24
woj. opolskie
tel. kom. (+48) 784 518 593
tel. (+48) 77 546 22 78
fax. (+48) 77 546 21 86
biuro@tanienagrobki.com.pl
www.tanienagrobki.com.pl

 

Oddział Obwodnica Północna Opola EKSPOZYCJA NAGROBKÓW
46-020 Krzanowice
ul. Stara Droga 6 i 8
woj. opolskie
tel. kom. (+48) 666 523 384
tel. (+48) 77 546 22 78
fax. (+48) 77 546 21 86
biuro@tanienagrobki.com.pl
www.tanienagrobki.com.pl

Polityka prywatności