Start / Galeria PORADY Płytki Płytki granitowe i marmurowe - prawidłowy montaż.
Płytki granitowe i marmurowe - prawidłowy montaż.

Płytki z granitu i marmuru montuje się na specjalnych klejach, które wykazują dobrą przyczepność do kamienia jak i podłoża a także są przy tym elastyczne.
Podłoże pod każdy rodzaj płytek nie tylko granitowych i marmurowych powinno być czyste i suche, a także uprzednio zagruntowane preparatem zwiększającym przyczepność do podłoża.

Różnica w montażu płytek wewnętrznych i zewnętrznych

W przypadku montażu płytek podłogowych wewnętrznych klej do granitu i marmuru należy nakładać grzebieniowo i punktowo co ułatwia proste ułożenie powierzchni.
Kamienne płytki zewnętrzne montuje się na specjalne kleje elastyczne do użytku zewnętrznego z tą różnicą, że klej nakłada się w sposób ciągły nie zostawiając wolnych przestrzeni. Zachowanie tej technologii zapobiega możliwości dostania się tam wody, która podczas minusowych temperatur mogłaby spowodować odpadnięcie lub podniesienie się płytek.

Płytki ścienne montuje się podobnie. Podczas tej czynności należy jednak używać krzyżyków dystansowych, do utrzymywania równej odległości i fugi między poszczególnymi elementami. Jeżeli płytki są montowane w systemie bezfugowym to oczywiście nie używa się krzyżyków dystansowych.
Jeżeli płytki mają być położone w systemie z fugą należy, po ich ułożeniu całą powierzchnie zafugować i po zakończeniu tej czynności dokładnie wyczyścić powierzchnie po to, aby uniknąć zarysowań podczas jej czyszczenia, po zaschnięciu fugi.

Po wyschnięciu powierzchnię z płytek należy zaimpregnować specjalnymi impregnatami do granitu i marmuru. Impregnację należy powtarzać co najmniej raz w roku.
Jeśli zachodzi potrzeba docinania płytek z kamienia naturalnego na miejscu, należy dokonywać tego przy pomocy specjalnych pił tarczowych, najlepiej chłodzonych wodą. Zapewnia to ładną powierzchnię oraz zmniejsza możliwość uszkodzenia płytki podczas cięcia.
Płytki kamienne powinny być montowane przez wyspecjalizowanych kamieniarzy, którzy znają ich właściwości i wiedzą, że kamień inaczej się zachowuje niż na przykład zwykła płytka glazurowa czy gresowa.

Kilka ważnych porad na temat sposobu montażu płytek kamiennych znajduje się też w artykule Płytki z granitu i marmuru - odpowiednia wielkość i montaż.


 

NOWY PUNKT
Zakład Kamieniarski PPHU Sati
Kamieniarstwo, Granit, Marmur
46-073 Wrzoski, k. Opola,
ul. Wrocławska 24
woj. opolskie
tel. kom. (+48) 784 518 593
tel. (+48) 77 546 22 78
fax. (+48) 77 546 21 86
biuro@tanienagrobki.com.pl
www.tanienagrobki.com.pl

 

Oddział Obwodnica Północna Opola EKSPOZYCJA NAGROBKÓW
46-020 Krzanowice
ul. Stara Droga 6 i 8
woj. opolskie
tel. kom. (+48) 666 523 384
tel. (+48) 77 546 22 78
fax. (+48) 77 546 21 86
biuro@tanienagrobki.com.pl
www.tanienagrobki.com.pl

Polityka prywatności