Start / Galeria PORADY Płytki Płytki podłogowe i ścienne z granitu lub marmuru - doskonały wybór zgodny z naturą i proekologiczną światową tendencją.
Płytki podłogowe i ścienne z granitu lub marmuru - doskonały wybór zgodny z naturą i proekologiczną światową tendencją.

O zaletach granitu jako materiału jako surowca idealnie nadającego się na płytki podłogowe chyba nikogo już nie trzeba przekonywać. Dzisiejsza technika pozwala na tak dokładne wykonanie płytek granitowych i marmurowych, że ich ułożenie praktycznie nie odbiega niczym od kładzenia zwykłej glazury. Płytki podłogowe z granitu wykonywane są w różnych formatach i w różnych grubościach co pozwala na dowolne komponowanie i dobranie materiału zgodnie z preferencjami klientów. Obecnie płytki granitowe na rynku polskim oferuje się w rozmiarach i grubościach zbliżonych do glazury. Urok granitu jednak jest nie do zastąpienia przez płytki glazurowane. Różnorodność odcieni oraz nieregularność kolorów sprawia że pomieszczenia nimi wyłożone stają się jedyne i niepowtarzalne. Kombinacje różnych granitów użytych do wyłożenia pomieszczeń sprawia że przebywając w danym pomieszczeniu praktycznie obcujemy z naturą z najróżniejszych i najdalszych zakątków naszego globu. Najbardziej popularne płytki podłogowe pochodzą z Azji (Chiny) i Indii. O ile płytki granitowe chińskie charakteryzują się pewną przewidywalnością i powtarzalnością odcieni o tyle płytki indyjskie dają możliwości naprawdę ułożenia ciekawych kombinacji w obrębie jednego pomieszczenia kładąc płytki granitowe z tego samego koloru. Ten sam kolor z nazwy okazuje się całkiem innym odcieniem. Do najpopularniejszych granitów indyjskich i najbardziej ciekawych rysunków i odcieni należą w Europie i w Polsce granity kaszmir gold (kashmir gold); kaszmir white (kashmir white), a także bardzo popularny w Polsce granit shivakashi.

Płytki granitowe płomieniowane wspaniałym rozwiązaniem na taras lub schody zewnętrzne.


Najpopularniejsze płytki granitowe z Chin to grey pearl (g603); g 636 (różowy królewski); brązowy królewski (g664) i yellow pink (g 682). Płytki z granitu chińskiego można zazwyczaj kupić w postaci polerowanej i jako płytki płomieniowane. Rodzaj powierzchni zależny jest od przeznaczenia danych płytek. Polerowane przeważnie stosuje się wewnątrz pomieszczeń zaś płomieniowane tam gdzie narażone są na wilgoć to znaczy przeważnie na zewnątrz.

Różnorodność odcieni płytek podłogowych granitowych i marmurowych ich zaletą a nie wadą.


Płytki podłogowe i ścienne wykonane z granitów indyjskich charakteryzuje duża zmienność kolorów w obrębie jednej partii towaru. Drastyczne zmiany kolorystyczne należy traktować bardziej jako zaletę niż wadę gdyż jeśli chcemy ułożyć sobie pomieszczenie z idealną strukturą i odcieniami to powinniśmy zrezygnować z kamienia naturalnego z jakiego wykonane są płytki a ułożyć sobie to z glazury, która będzie miała jednolity odcień. Całe piękno kamienia naturalnego i wykonanych z niego płytek to właśnie naturalna różnica w odcieniach co tylko zwiększa walory estetyczne i zwraca uwagę i pozwala na pierwszy rzut oka odróżnić, że na podłodze czy ścianie mamy płytki z granitu czy marmuru a nie płytki glazurowane. W tym miejscu należy jednak nadmienić, że świadomość walorów estetycznych granitu i marmuru jako surowca naturalnego o zróżnicowanej strukturze rośnie. Wielu architektów a także inwestorów prywatnych szuka dziś płytek na podłogę czy płytek na ścianę o wyjątkowo zróżnicowanej barwie co ma uwidocznić naturę i piękno kamienia takiego jak powstaje on swoich warunkach naturalnych. Wszelka idealizacja i sortowanie granitu i marmuru pod kątem idealnego ułożenia kolorystycznego jest oderwaniem od warunków naturalnych i wprowadzeniem sztucznego charakteru tych płytek. A przecież nie o to nam chodzi decydując się na płytki ścienne czy podłogowe z granitu.

Granit i marmur to materiały sprawdzone na płytki podłogowe wewnętrzne.

Sposób ułożenia podłogi z granitu i marmuru może być naprawdę imponujący. Wielu ludzi próbuje łączyć i układać różne płytki podłogowe z marmuru i płytki granitowe co powoduje, że gdy przebywamy w pomieszczeniu jesteśmy konfrontowani i przenosimy się na różne zakątki świata nie ruszając się z pokoju. Pokój ułożony w płytkach z Indii i z Chin pozwala nam obcować z dwoma różnymi kulturami zupełnie innymi co widać nawet po rysunku granitu charakterystycznego dla każdego z nich. Płytki marmurowe, mimo że swoimi walorami estetycznymi niejednokrotnie zachwycają powinny być raczej stosowane wewnątrz budynków. Marmur mimo że jest bardzo piękny i trwały to jednak w porównaniu do granitu jest materiałem mniej odpornym na warunki atmosferyczne. Płytki marmurowe stosowane wewnątrz budynków są jednak bardzo ciekawym i interesującym rozwiązaniem. Bardzo ładnie wyglądają kominki wykonane z marmuru, który w swych odcieniach jest znacznie cieplejszym kamieniem.

Reasumując wybierając płytki ścienne lub płytki podłogowe z kamienia jak granit i marmur dokonujemy bardzo dobrego wyboru a jednocześnie jesteśmy w zgodzie z naturą gdyż zarówno granit jak i marmur to produkty pochodzące bezpośrednio od niej. A co ciekawiej jak natura może nam ukształtować nasze otoczenie.


Jeśli interesują Cię inne produkty z granitu i marmuru zajrzyj do naszej pełnej oferty Sklep Kamieniarstwo SATI Opole / Wrzoski.

Masz problem z wyborem innych produktów zajrzyj do Porady i ciekawostki.

Chcesz zobaczyc ciekawe rozwiązania i realizacje w kamieniu zajrzyj do Galeria Zakładu Kamieniarskiego SATI.

 

 

 

 

 

NOWY PUNKT
Zakład Kamieniarski PPHU Sati
Kamieniarstwo, Granit, Marmur
46-073 Wrzoski, k. Opola,
ul. Wrocławska 24
woj. opolskie
tel. kom. (+48) 784 518 593
tel. (+48) 77 546 22 78
fax. (+48) 77 546 21 86
biuro@tanienagrobki.com.pl
www.tanienagrobki.com.pl

 

Oddział Obwodnica Północna Opola EKSPOZYCJA NAGROBKÓW
46-020 Krzanowice
ul. Stara Droga 6 i 8
woj. opolskie
tel. kom. (+48) 666 523 384
tel. (+48) 77 546 22 78
fax. (+48) 77 546 21 86
biuro@tanienagrobki.com.pl
www.tanienagrobki.com.pl

Polityka prywatności